بدون مدرک زبان در ایتالیا تحصیل کن !!!

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

یکی از کشورهایی که در میان متقاضیان ایرانی برای مهاجرت تحصیل و زندگی بسیار محبوب است کور ایتالیا می‌باشد. عوامل بسیاری باعث شده است تا متقاضیان به سمت تحصیل در ایتالیا کشانده شوند. در کنار جاذبه‌های فرهنگی و توریستی این کشور قرار گرفتن در میان ۱۰ کشور برتر در زمینه علم و پژوهش ایتالیا را به کشور علمی قدرتمندی تبدیل کرده است. این کشور موفق به ثبت ۵۰ مکان علمی اعم از دانشگاه‌ها و … در لیست میراث جهانی یونسکو نیز شده است که از این حیث در جایگاه نخست در میان کشورهای اروپایی قرار گرفته است.

پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا را می‌توان دلیل دیگری بر افزایش تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور دانست. بزرگترین مزیت تحصیل در ایتالیا بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه‌های این کشور برای ایرانیان است. همانطور که می‌دانید مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی نیازمند داشتن مدرک زبان است اما بسیاری از متقاضیان کنجکاو هستند که بدانند بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان نیز امکان اخذ را دارد یا خیر؟ پاسخ به این پرسش را باید برای دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بررسی کرد. مشاوران ما در این مقاله از مقالات موسسه مهاجرتی آتیس به این پرسش شما پاسخ خواهند داد.


  • مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک زبان؟!

متقاضیان تحصیل در ایتالیا می‌بایست برای ورود به دانشگاه‌های ایتالیا ابتدا یک آزمون ورودی را پشت سر بگذارند. تحصیل پزشکی در ایتالیا به این صورت است که متقاضی ابتدا می‌بایست در یک آزمون IMAT که به زبان انگلیسی می‌باشد، شرکت کنند . برای این منظور قبل از اقدام به شرکت در آزمون می‌بایست مدارک خود را به سفارت ایتالیا تحویل دهید. بنابراین اصولا بدون مدرک زبان نمی‌توان وارد دانشگاه‌های ایتالیا شد به عبارت دیگر برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان در زمان مراجعه به سفارت است. بنابراین پیش از شرکت در آزمون ورودی و اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی، به دریافت مدرک زبان خود اقدام کنید.


  • مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون نیاز به مدرک زبان؟!

بر خلاف مقطع کارشناسی، تحصیل در ایتالیا در مقاطع دکتری و ارشد بدون نیاز به مدرک زبان امکان پذیر است. در ایتالیا بسیاری از دانشگاه‌ها در این مقاطع داشتن مدرک زبان انگلیسی را لازم نمی‌دانند اما توجه داشته باشید که برای ورود به کشور ایتالیا باید به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید که یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور ارائه مدرک زبان می‌باشد ( مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان ایتالیایی )؛ با این وجود عملا بدون داشتن مدرک امکان مهاجرت به ایتالیا را نخواهید داشت. آن دسته از متقاضیان به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا که از دانش زبان خوبی برخوردارند، اما هنوز فرصت شرکت در آزمون و دریافت مدرک زبان را نداشته‌اند یا در حال آماده شدن برای آزمون زبان هستند، قادر خواهند بود برای تحصیل در ایتالیا در این مقاطع اقدامات لازم را انجام دهند و پس از اخذ ویزای تحصیلی خود نسبت به ارائه مدرک زبان خود کوشا باشند.

/ 0 نظر / 28 بازدید